ژنیکوماستی در مردان و روش های درمانی ژنیکوماستی

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۹
  • بازدید : 933
  • چاپ این صفحه
امتیاز 3.00 تعداد رای 2

ژنیکوماستی  به بزرگی سینه در آقایان اطلاق می شود.ژینکوماستی می تواند بر اثر چاقی و یا عدم تعادل هورمون ها در مردان به وجود آید.

ژنیکوماستی  به بزرگی سینه در آقایان اطلاق می شود.ژینکوماستی می تواند بر اثر چاقی و یا عدم تعادل هورمون ها در مردان به وجود آید. که پزشک با انجام معاینه دلیل بزرگی سینه در آقایان را تشخیص می دهد. پزشک با انجام معاینات بهترین روش درمان را برای ژینکوماستی تشخیص می دهد.

 

کاندیدای مناسب برای جراحی ژینکوماستی

اگر سینه بزرگ در مردان ناشی از رشد بافت های غده ای یا انباشت چربی باشد.

آقایانی که بافت سینه اضافی زیر نوک سینه دارند.

آقایانی که بافت سینه یا بافت چربی اضافی دارند، بدون اینکه پوست اضافی داشته باشند.

آقایانی که بافت چربی فراوان همراه با پوست اضافی و افتادگی سینه دارند.


روش های درمانی و جراحی ژینکوماستی

توقف مصرف داروهایی که باعث ژینکوماستی شده‌اند، بهبود سریع شرایط در این حالت از طریق مصرف داروهای دارای تاثیر معکوس بر ژنیکوماستی نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

در جراحی کوچک کردن سینه مردان، شدت وعلت بزرگ شدن سینه نوع روش جراحی لازم را تعیین می کند و اینکه چه نوع برشی باید به کار رود.بهترین تکنیک قابل استفاده برای رفع ژینکوماستی در جلسه مشاوره قبل از عمل جراحی تصمیم‌گیری خواهد شد. گاها ژنیکوماستی را می‌توان از طریق لیپوساکشن، جراحی اکسیزیون (برداشتن بافت) یا استفاده ترکیبی از این دو روش درمان کرد. در مواردی که ژنیکوماستی عمدتاً به خاطر بافت اضافی چربی ایجاد شده باشد، احتمالاً استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن به تنهایی برای رفع بزرگی سینه آقایان کافی است.

 

لیپوساکشن جهت جراحی ژینکوماستی

لیپوساکشن یا لیپوماتیک با تزریق مایع بی‌حسی به بافت سینه و وارد کردن کانولا (لوله نازک تو خالی) از طریق ایجاد یک شکاف کوچک در سینه است.با حرکت دادن کانولا به جلو و بافت چربی زائد در محل سست شده و از طریق ساکشن از ناحیه سینه خارج می گردد.

 

اکسیزیون جهت جراحی ژینکوماستی

اکسیزیون (جراحی برداشتن بافت) هنگامی به فرد توصیه می‌شود که بافت سینه غده‌ای بوده یا نیاز به برداشتن پوست از ناحیه سینه به منظور درمان ژنیکوماستی وجود داشته باشد. علاوه بر این اکسیزیون در مواردی لازم است که نیاز به کاهش اندازه سر سینه یا تغییر موقعیت آن وجود داشته باشد. در این شرایط الگوی ایجاد برش برای درمان فرد به شرایط خاص وی و اولویت‌های جراح بستگی دارد.
در هر زمان ممکن، جراح تلاش می‌کند شکاف‌های مورد نیاز برای عمل جراحی را در خطوط طبیعی پوست یا ناحیه قهوه‌ای رنگ سر سینه ایجاد کند تا به این ترتیب تا حد ممکن پس از درمان جای زخم بر روی بدن بیمار باقی نماند. در برخی موارد ژنیکوماستی با ترکیب دو روش لیپوساکشن و برداشتن سینه مردان درمان می‌شود.

 

مراقبت های بعد از جراحی ژینکوماستی

ممکن است به مدت ۷ تا ۱۰ روز درد داشته باشید . میتوانید جهت کاهش درد از مسکن به دستور پزشکتان استفاده نمایید.
از فعالیت های سنگین به مدت ۱ تا ۲ ماه بپرهیزید.

در ابتدا به دلیل جراحی ژنیکوماستی ممکن است سینه ها بزرگ تر دیده شوند اما با گذشت زمان و با برطرف شدن تورم، می توانید نتیجه را مشاهده نمایید.

از گن های مخصوص به دستور پزشک به مدت ۱ ماه استفاده نمایید.

سعی کنید به مدت ۱ ماه به اندام فوقانی خود فشار نیاورید.

منبع
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش