حذف چربی های شکم با جراحی آبدومینوپلاستی

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۹
  • بازدید : 200
  • چاپ این صفحه
امتیاز 2.50 تعداد رای 1

آبدومینو پلاستی از جمله جراحی های زیبایی برای داشتن شکمی صاف است.

آبدومینو پلاستی از جمله جراحی های زیبایی برای داشتن شکمی صاف است.آبدومینوپلاستی به منظور حذف چربی های اضافی از ناحیه شکم و سفت کردن عضلات دیواره شکم انجام می شود.آبدومینوپلاستی معمولا در بیماران دارای بافت شل یا شل شدگی در اثر بارداری و یا کاهش وزن عمده انجام می شود.

 

کاندیدای مناسب برای آبدومینوپلاستی

اشخاص دارای سابقه ی و زایمان متعدد

سلامت کامل جسمی

قصد بارداری در آینده را نداشته باشد.

خاصیت ارتجاعی پوست را از دست داده باشد.

انتظارات واقع بینانه داشته باشد.

عدم مصرف دخانیات

کسانیکه بدون زایمان دارای شکم بزرگ هستند.

افرادیکه علیرغم انجام ورزش نمی توانند از چربیهای شکم خلاص شوند.

چگونگی انجام آبدومینوپلاستی

جراحی آبدومینوپلاستی، بسته به میزان و محل پوست اضافی و وضعیت عضلات جدار شکم و میزان و محل چربی اضافی ممکن است از یک جراحی کوچک سرپایی به مدت زیر 2 ساعت، تا یک عمل جراحی وسیع با بیش از 5 ساعت به طول بیانجامد.بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار میگیرد.

ساده ترین و راحت ترین فرم جراحی مینی آبدومینوپلاستی است. در این روش از برش کوچکی استفاده می‌شود و معمولاً دور ناف برش ندارد. این جراحی که حدود 2 ساعت طول می‌کشد برای بیمارانی مناسب است که مشکل پوست و چربی اضافی آنها مختص پایین شکم است.

در جراحی آبدومینوپلاستی کامل، برش زیر شکم معمولاً از یک پهلو تا پهلوی دیگر در زیر شکم امتداد می‌یابد. این روش برای فردی است که به حداکثر ترمیم نیاز دارد. جراح در این عمل، پوست و عضلات را جا به جا می‌کند و در مواردی، این جراحی وسیع ممکن است با ساکشن محدود همراه شود. در این جراحی، برشی دور ناف ایجاد می شود، زیرا نیاز است  نسوج اطراف ناف آزاد شود. بعد از عمل جراحی، لوله ای برای خروج ترشحات کار گذاشته می شود که ممکن است چند روز در محل باقی بماند.

آبدومینوپلاستی گرداگرد، وسیع ترین عمل جراحی آبدومینوپلاستی است که ممکن است در یک یا دو مرحله یا در دو نوبت مجزا انجام می گیرد. در این روش، برش کاملاً به ناحیه پشت امتداد می‌یابد و بیمار در دو جهت روی تخت عمل، خواهد خوابید، ابتدا به شکم سپس به پشت. این جراحی برای افرادی که کاهش وزن بسیار شدید داشته اند، لازم می‌شود.

 

فرایند بهبودی بعد از جراحی آبدومینوپلاستی

بعد از بهوش آمدن بعداز جدا کردن درن، بیمار مرخص خواهد شد. درن در دومین یا سومین روز بعد از عمل جدا می شود.در روز اول از حرکاتی که باعث فشار به ناحیه شکم می شود و از بلند کردن اشیا سنگین خودداری خودداری شود، محل عمل در شکم باید بانداژ شده وبعد از برداشتن بانداژ بیماربه طور متوسط برای 6 هفته کرست شکمی می پوشد، داروهای مسکن و آنتی بیوتیک در محل عمل و برای درد و عدم عفونت مورد استفاده قرار می گیرند.این درد خفیف 3 تا 4 روز از بین خواهد رفت. در هفته اول بیمار باید از از دراز کشیدن به صورت دمر خودداری کند، در چهارمین روز بیمار می تواند برای اولین بار حمام کند .

معمولاً بیمار 2 هفته بعد از عمل سر کار خود برمیگردد در آبدومینوپلاستی مینور این مدت 5 روز است، تورم روی محل جراحی بعد از 6 ماه کاملاً از بین خواهد رفت. بخیه ها توسط جراح پلاستیک پس ازو 10 روز بعد از عمل برداشته می شوند، تا 3 ماه بعد از جراحی بیمار باید از انجام حرکات ورزشی سنگین خودداری کند، جای عمل که در زیر لباس زیر پنهان خواهد شد بعد از دوازدهمین ماه رنگ پوست طبیعی را پیدا خواهند کرد.

منبع
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش