چگونگی کاشت مو به روش غیر جراحی FIT

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۸
  • بازدید : 310
  • چاپ این صفحه
امتیاز 2.50 تعداد رای 1

از روش های ترمیم موی طبیعی می توان به کاشت موی FIT اشاره کرد. کاشت مو به روش FIT  روش غیر جراحی است که ...

از روش های ترمیم موی طبیعی می توان به کاشت موی FIT اشاره کرد. کاشت مو به روش FIT  روش غیر جراحی است که بوسیله پانچ از قسمت دهنده مو که معمولا از پشت سر انتخاب میشود فولیکولها را  به صورت گروهی و دانه‌ای  برمی دارند و در ناحیه گیرنده مو(ناحیه کم مو) یا بوسیله پانچ یا با تکنیک (شکاف) درمان انجام میشود.

کاشت مو به روش FIT

از مزایای کاشت مو بدون جراحی ،بیشتر میتوان به راحت بودن انجام این عمل مخصوصا برای تیم پزشکی اشاره نمود،انجام پيوند مو در روش FIT کاملا سرپايي و با بي حسي موضعي مي باشد، عمل در مدت کوتاهی، بسته به تعداد گرافت منتقل شده و مهارت تیم پزشکی حدود 1 تا 3 ساعت انجام میشود.پوست سر برش داده نمی شود و شخص بعد از عمل درد نخواهد داشت ، ظرف گذشت دو هفته انجام فعالیت های سنگین برای شخص مقدور است.

نحوه ی انجام کاشت موی FIT

زمان عمل به تعداد گرافت ها و سرعت عمل شخص انجام دهنده بستگی دارد. ابتدا موی سر به وسیله ماشین به طور کامل کوتاه می شود،سپس ناحیه ی پشت سر برای انتفال مو علامت گذاری می شود.سپس خط رویش مو در ناحیه ی بی مو بنا به فرم و حالت صورت طراحی شده تا کاشت مو با ظاهری طبیعی انجام گیرد.در اتاق عمل پس از ضد عفونی کردن پوست سر،با استفاده از سوزن های ظریف بی حسی انجام می شود. بعد از آماده سازی شخص با استفاده از پانچ یا دستگاه مخصوص برداشت موها از ناحیه ی پشت سر انجام می شود.بعد از انتقال  فولیکول های مو پشت سر پانسمان می شود.زخم های ایجاد شده در پشت سر بدون نیاز به بخیه بوده و ظرف چند روز بهبود میابد و بعد از بلند شدن موها مشخص نمی شود.

تعداد گرافت یا تار مو کاشته شده با روش ( FIT )

همه چیز به کیفیت و کمیت بانک موی فرد وابسته است. اگر موهای پشت سرفرد پرپشت باشد 1500-2500 گرافت (6000-4000 تار مو) می توان برداشت و در ناحیه طاسی کاشت. طبق یک قاعده کلی می توان نیمی از فولیکول های دور سرفرد را برداشت بدون اینکه پشت سر کم حجم شود ولی زیاده روی در برداشت موها باعث کم پشتی پشت سر می شود که اصلا زیبا نیست.ضمنا برداشت موهای نازک بالای گردن یا نزدیک ناحیه طاسی در پشت سر کار درستی نیست چون این موها دائمی نیستند و در آینده نزدیک خواهند ریخت.

 

منبع
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش